WhatsApp İle Neler Yapabilirsiniz ?

İnternet ve yaygın teknolojiler sayesinde iletişim için farklı uygulamalar da günümüzde yerini alıyor. Elbette ki bunlardan bazıları geçici olurken bazıları da daha popüler ve kalıcı olmayı başarıyor. İşte bunların başında gelen ve 800 milyon kullanıcısı ile en yaygın olan WhatsApp son dönemlerin en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında başı çekiyor. Her yeni özelliği farklılıklar ve ses getiren WhatsApp bu bakımdan dan güncel kalan mesaj uygulamaları içinde. WhatsApp ile Neler Yapılıbilir? Öncelikle hücresel internete ve Wi-Fi kullanan bu uygulama cihazınızda aşırı kota tüketmeden mesaj alıp göndermenizi sağlar. Bu mesajlar yazılı, sesli ya da görüntülü olarak yapılabiliyor. Online Chat uygulamasına benzer yapısı sayesinde bu uygulama Android cihazlarda ve IOS uygulamaları ile uyum içinde çalışabilmekte. Cihazın kapasitesi de görüntü ve ses kalitesi üzerinde etkilidir.
WhatsApp İle Neler Yapabilirsiniz ?

İnternet ve yaygın teknolojiler sayesinde iletişim için farklı uygulamalar da günümüzde yerini alıyor. Elbette ki bunlardan bazıları geçici olurken bazıları da daha popüler ve kalıcı olmayı başarıyor. İşte bunların başında gelen ve 800 milyon kullanıcısı ile en yaygın olan WhatsApp son dönemlerin en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında başı çekiyor. Her yeni özelliği farklılıklar ve ses getiren WhatsApp bu bakımdan dan güncel kalan mesaj uygulamaları içinde.

WhatsApp ile Neler Yapılıbilir?

Öncelikle hücresel internete ve Wi-Fi kullanan bu uygulama cihazınızda aşırı kota tüketmeden mesaj alıp göndermenizi sağlar. Bu mesajlar yazılı, sesli ya da görüntülü olarak yapılabiliyor. Online Chat uygulamasına benzer yapısı sayesinde bu uygulama Android cihazlarda ve IOS uygulamaları ile uyum içinde çalışabilmekte. Cihazın kapasitesi de görüntü ve ses kalitesi üzerinde etkilidir.
Anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme olanağını da yakın zamanda oluşturan WhatsApp bu bakımdan oldukça tercih edilen bir uygulama olarak görülmekte. Dosya alıp gönderebildiğiniz için iş alanında da yaygın bir şekilde kullanılıyor.
Şimdi gelelim kullanıcıların çok fazla bilmediği farklı WharsApp uygulamalarına; öncelikle eğer hattınız çift SIM kart uyumlu ise aynı cihazda, her iki numara için ayrı olarak iki WhatsApp kullanmak mümkündür. Bunun için Google Play’den SwitchMe uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde tek cihazsa iki WhatsApp kullanabilirsiniz.
Cihazınıza kurduğunuz andan itibaren telefon rehberiniz üzerine entegre olarak çalışan bu uygulama, rehberinizde olan ya ekleyeceğiniz tüm WhatsApp kullanıcıları ile iletişime geçmenizi sağlar. İlk kullanımda ücretsiz WhatsApp hizmeti alırken, birinci yılın sonunda 1 USD ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Ancak bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanmanız da mümkün. Bunun için tüm verilerinizi silip, yeniden bir kullanıcıymış gibi hesabınızı kurabilirsiniz. Bu şekilde yeniden 1 yıl boyunca ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz. Şuan takip sistemi ciddi olmadığı için bu uygulamanın ücretli kullanımı da bir bakımza zorunlu değildir. Bir önceki yazımız olan Astral seyahat nedir ? isimli makalemizi inceyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.