Whatsapp’da Kişi Nasıl Engellenir ?

Akıllı telefonların piyasaya girmesi mesajlaşma uygulamalarının da sayısını arttırdı. Bu uygulamalardan biri olan whatsapp şu sıralar en çok kullanılan mesajlaşma programıdır. Öyle ki geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması olmuştur. İnternet bağlantısı sayesinde karşı taraf ile mesajlaşma ve dosya aktarımı sağlayabilen bir programdır. Whatsapp için en önemli şey internet bağlantısıdır. Eğer karşı tarafta da bu program yüklü ise o kişi ile mesajlaşma, resim, müzik, video ve ses kaydı göndermeniz mümkündür. Üstelik farklı ülkelerde yaşayan insanlarda internet bağlantısı sayesinde bu programdan birbirlerine mesaj fotoğraf ve videoları gönderebiliyor. Bu programın iyi yönleri varsa da kötü yönleri de mevcuttur. Örneğin numaranızı bilen birisi siz tanımıyorsanız bile sizi ekleyip size mesaj atabilir. Bu durumda o kişiyi engellemekten başka
Whatsapp’da Kişi Nasıl Engellenir ?

Akıllı telefonların piyasaya girmesi mesajlaşma uygulamalarının da sayısını arttırdı. Bu uygulamalardan biri olan whatsapp şu sıralar en çok kullanılan mesajlaşma programıdır. Öyle ki geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması olmuştur. İnternet bağlantısı sayesinde karşı taraf ile mesajlaşma ve dosya aktarımı sağlayabilen bir programdır. Whatsapp için en önemli şey internet bağlantısıdır. Eğer karşı tarafta da bu program yüklü ise o kişi ile mesajlaşma, resim, müzik, video ve ses kaydı göndermeniz mümkündür. Üstelik farklı ülkelerde yaşayan insanlarda internet bağlantısı sayesinde bu programdan birbirlerine mesaj fotoğraf ve videoları gönderebiliyor. Bu programın iyi yönleri varsa da kötü yönleri de mevcuttur. Örneğin numaranızı bilen birisi siz tanımıyorsanız bile sizi ekleyip size mesaj atabilir. Bu durumda o kişiyi engellemekten başka çareniz bulunmamaktadır. Engelleme işlemi nasıl yapılmaktadır sorusunun cevabı ise Whatsapp uygulamanızı açın. Açtıktan sonra menü tuşuna basın. Daha sonra Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen kişilere girin ve sağ üstteki kişi simgesine tıklayarak engellemek istediğiniz kişiyi seçin. Engellenen kişiler burada gözükmektedir. Bir diğer yol ise konuşma ekranındayken menü tuşuna basın sonra diğere basın ve ekranda çıkan listede engelle tuşuna basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu iki yol ile karşınızdaki kişiyi engelleyebilirsiniz. İşlemleri geri almak için yine aynı adımları uygulayabilirsiniz. Bir önceki bilgi verici yazımız olan Telefon suya düştüğünde ne yapılmalıdır başlıklı makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. _bringerofrain 16 Ağustos 2016 Reply