Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?

Engellenmiş olduğunuzu birkaç şekilde anlayabilirsiniz. Bu kişinin çevrimiçi durumunu veya son görülme durumunu sohbet ekranında göremezsiniz. Bu kişinin profil fotoğrafını ve profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri göremezsiniz. Bu kişiye gönderdiğimiz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır ve hiç değişmez; ikinci onay işareti asla görünmez. Aradığınızda da arama işlemi hiçbir şekilde gerçekleşmez. Her ne kadar başka ihtimaller de olsa, bir kişide yukarıdaki göstergelerin tümünü gördüğünüzde bu kişinin sizi engellediği anlamına gelir. Gizliliğinizi başkalarından korumak nedeniyle, herhangi bir arkadaşınızı engellediğinizde bunun başkaları tarafından anlaşılamayacağı şekilde kasıtlı olarak düzenleme yaptık. Bu nedenle, başkası tarafından engelnip engellenmediğimizi size de söylememiz şimdilik mümkün değildir. Bir önceki yazımız olan Whatsapp’da kişi nasıl engellenir başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.
Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?

Engellenmiş olduğunuzu birkaç şekilde anlayabilirsiniz.

  1. Bu kişinin çevrimiçi durumunu veya son görülme durumunu sohbet ekranında göremezsiniz.
  2. Bu kişinin profil fotoğrafını ve profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri göremezsiniz.
  3. Bu kişiye gönderdiğimiz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır ve hiç değişmez; ikinci onay işareti asla görünmez.
  4. Aradığınızda da arama işlemi hiçbir şekilde gerçekleşmez.

Her ne kadar başka ihtimaller de olsa, bir kişide yukarıdaki göstergelerin tümünü gördüğünüzde bu kişinin sizi engellediği anlamına gelir. Gizliliğinizi başkalarından korumak nedeniyle, herhangi bir arkadaşınızı engellediğinizde bunun başkaları tarafından anlaşılamayacağı şekilde kasıtlı olarak düzenleme yaptık. Bu nedenle, başkası tarafından engelnip engellenmediğimizi size de söylememiz şimdilik mümkün değildir. Bir önceki yazımız olan Whatsapp’da kişi nasıl engellenir başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.