WinRAR dosya şifreleme nasıl yapılır?

WinRAR nedir ? sorusuna cevap verecek olursak kısacası dosya sıkıştırma programıdır. Eugene Roshal tarafından geliştirilen yazılım 1995 yılında piyasaya sürüldü. WinRAR kullanıcılarının merak ettiği önemli konulardan birisi de winrar da dosya şifrelemedir. Bu konu hakkında birçok uygulama bulunmaktadır ve kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Aslında bu işlem çok basittir. Bu şifreleme işlemini anlatacağım 3 basit adımla yapabilirsiniz. 1 adım: İlk olarak sıkıştırmak istediğiniz dosyayı seçmelisiniz. Daha sonra ise mouse ile sağ tuşa tıklayıp buradan “Arşive Ekle” butonuna basmalısınız. 2 adım: Üst taraftaki menü bar sekmesinden Gelişmişi seçmelisiniz ve burada karşınıza çıkan bölümden “Parolayı ayarla” kısmına tıklamalısınız. 3 adım: Son adımda ise şifre belirledikten hemen sonra “Tamam” butonuna tıklayarak dosya şifreleme işlemini bitirebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan epifiz nedir başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.
WinRAR dosya şifreleme nasıl yapılır?

WinRAR nedir ? sorusuna cevap verecek olursak kısacası dosya sıkıştırma programıdır. Eugene Roshal tarafından geliştirilen yazılım 1995 yılında piyasaya sürüldü. WinRAR kullanıcılarının merak ettiği önemli konulardan birisi de winrar da dosya şifrelemedir. Bu konu hakkında birçok uygulama bulunmaktadır ve kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Aslında bu işlem çok basittir. Bu şifreleme işlemini anlatacağım 3 basit adımla yapabilirsiniz.
winrar-sifreleme
1 adım: İlk olarak sıkıştırmak istediğiniz dosyayı seçmelisiniz. Daha sonra ise mouse ile sağ tuşa tıklayıp buradan “Arşive Ekle” butonuna basmalısınız.
2 adım: Üst taraftaki menü bar sekmesinden Gelişmişi seçmelisiniz ve burada karşınıza çıkan bölümden “Parolayı ayarla” kısmına tıklamalısınız.
3 adım: Son adımda ise şifre belirledikten hemen sonra “Tamam” butonuna tıklayarak dosya şifreleme işlemini bitirebilirsiniz.
Bir önceki yazımız olan epifiz nedir başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.