Yapay zekada çığır açan algoritma!

Mitsubishi Electric’ten yapay zekada çığır açan akıllı öğrenme algoritması.
Yapay zekada çığır açan algoritma!

Suni akıl (AI – Artificial Intelligence) alanında günden güne çabuk ilerleme kaydedilse de makinelerin öğrenmesi için zorunlu denemelerin sayısının fazla fazla olması bu ilerlemeyi engelleyen bіr öğe olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuya çözüm olarak Mitsubishi Electric, yapay akıl (AI) cihaz kontrolü için konvansiyonel AI denetleme yöntemlerinin yalnızca beşte biri oranında test yapılmasını tatmin edici kılan özel bіr derin pekiştirme ile öğrenme (deep reinforcement learning) algoritması geliştirdi. Bu algoritma ile endüstriyel robotlar ve araçlar gibi akıllı ekipmanlar, çabuk bіr öğrenme süreci için algılayıcı ve kamera verilerini kullanarak ekstra akıllı, derin pekiştirme ile öğrenme yöntemini uygulayacak.

Mitsubishi Electric’in kompakt yapay zeka (AI) teknolojisiyle birleştirilen yeni algoritma, konvansiyonel yöntemlerin yalnızca yüzde biri dek hesaplfаkаt gerektiriyor. İnsan destekli makine öğrenmesi sağlayabilen mevcut teknolojilerde birkaç saat ile yarım gün arasında değişen optimizasyon süresi, Mitsubishi Electric’in bütün otomatik alet öğrenmesini mümkün kılan yeni nesil algoritmasında birkaç dakika ile 30 dakika arasında değişen kısa bіr zamana iniyor. Fazla öbür sektörlerde ve makinelerde kullanılabilen bu algoritmanın, gelecekte sanayi verimliliğini arttırmak üzere yüksek varsayım içeren verilerin makineler kadar işlenmesini mümkün kılacağı öngörülüyor.

Mitsubishi Electric kompakt yapay zeka (AI), otomatik tasarım derin öğrenme (deep learning) algoritması ve ekstra bereketli akıllı öğrenme uygulamalarını içeren özel suni akıl (AI) teknolojisini yeni markası “Maisart” ile tek bіr çatı aşağı topluyor. “Mitsubishi Electric’s AI creates the State-of-the-ART in technology” (Mitsubishi Electric’in AI’sı ile en yeni teknoloji) ifadesinin kısaltması olan Maisart’ın, Mitsubishi Electric’in AI faaliyetlerine ilişkin farkındalığı arttırması, AI tabanlı donanım sektörüne ivme kazandırması ve üstteki düzey veri işleme dahil olmak üzere farklı alanlara yönlendirilmiş sektörlerde yapay akıl tatbik alanlarının genişlemesine yardımcı olması hedefleniyor.

Yeni kurumsal sloganı “Orijinal AI teknolojisiyle bundan bzіrа her şey zeki” paralelinde etkinlik gösteren Mitsubishi Electric, cihazları daha zeki, hayatı ise daha güvenli, sezgisel ve konforlu ülkü getirmek için orijinal AI teknolojisinden ve modern hesaplfаkаt sistemlerinden faydalanıyor.

Önceki HaberMicrosoft Binlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor! Sonraki HaberSony, PlayStation Now Hizmetini PC’ye de Sunuyor!

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.