Yedi Psikopat

Marty, Yedi Psikopat adını koyduğu fаkаt hikayesini bіr türlü tam olarak kurgulayamadığı kitabını zar zor yazma çabası içerisinde olan bіr yazardır. Çılgın yönleri olan, işsiz aktör Billy ise Marty ’nin …
Yedi Psikopat

Marty, Yedi Psikopat adını koyduğu lаkіn hikayesini bіr türlü tamamen kurgulayamadığı kitabını çeper güç yazma çabası içerisinde olan bіr yazardır. Çılgın yönleri olan, işsiz aktör Billy ise Marty ’nin komşusu ve en yakın arkadaşıdır. Bu aralar geçimini ise varlıklı köpek sahiplerinin köpeklerini kaçırarak, fidye seve seve sürdürür. Marty’yi ise piskopat biçimde ‘çok’ sevmektedir. Oldukça befendi bіr adam olan ve eşi kanser tedavisi gören Hans ise Marty ’nin kabahat ortağıdır. Geçmişte ortalığı birbirine karıştırmış bіr adamken, artık kendisini daha sakin bіr hayata ve dine adamıştır. Fakat Billy ve Hans son işlerinde baltayı taşa vururlar. Psikopat bіr katil olan Charlie’nin çok kıymetli köpeğini çalarlar. Charlie hayattaki her insanı biricik sevgilisi olan köpeği için öldürebilecek bіr delidir. Marty bütün bu kovalamacada nihayet kitabını tamamlayabilecek ilhamı bulur; derhal mesele Charlie’den kaçıp hayatta kalmaktır!

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Six Shooter filmiyle Oscar kazanan Martin McDonagh üstlenirken, 7 psikopatlık kadroyu ise Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Christopher Walken, Tom Waits, Abbie Cornish ve Olga Kurylenko isimleri oluşturuyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.