Zaman Makinesi 1973

Hayatta isteyebileceği her şeyi çalışmaksızın elde etmiş olan Tolga, gamsız bіr hayat sürmektedir. Babası Ali Rıza ölünce, miras bıraktığı onca şeyden Tolga’ya kala kala bіr Anadol STC 16 kalmıştır. d…
Zaman Makinesi 1973

Hayatta isteyebileceği her şeyi çalışmaksızın elde etmiş olan Tolga, tasasız bіr yaşam sürmektedir. Babası Ali Rıza ölünce, servet bıraktığı onca şeyden Tolga’ya kala kala bіr Anadol STC 16 kalmıştır. duruma anlam verememenin yanına epey de sinirlenmiştir. Fakat öfkeyle gaza bastığında pat diye havaya yükselir ve göğe çıkar. Bir plaja iniş yaptıktan sonradan arabayı tamire götürür çünkü halk giyiminden konuşmasına dek yaptığı her şeyi acayip karşılamaktadır. Tamir parası konusunda ustayla anlaşamaz. Ressam bunun üstüne kendisine yanında çalışmayı önerge eder.

Tolga’ya da her şey acayip gelmeye başlamıştır bіlе o sırada bіr şey ayrım eder: Artık bulunduğu yılda değildir! 1973 yazına arabayla iniş yapmıştır. Geveze yurtsuz ve parasız kalan Tolga’ya acıyan Çiko onunla ilgilenip onu kollamaya başlar. 1973 yılının nostaljisinin yaşamanın yanına Tolga, tanıdığı insanlarla ve yaşadıklarıyla o yaşına dek almadığı bіr hayat dersi de alacaktır.
Yönetmenliğini Yeşilçam’ın ressam ismi Aram Gülyüz’ün yaptığı, başrolünde başarılı komedi oyuncusu Gürgen Öz’ün yer aldığı komedi filmi, yeni aldığı alışılmış model bіr arabayla birincil sürüşünde bіr anda sürat yapınca, kendisini 40 yıl önce geçmişte bulan bіr adamın başına gelen eğlenceli hikayeleri beyazperdeye taşıyor. Bir zaman makinesi olan arabasıyla 1973 yılına ‘ışınlanan’ karakterimiz, hippilerin, hulahopun ve açık hava sefalarının moda olduğu 1970’lerde gelecekten geldiğini ispatlayabilecek midir?

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.